Apkopojot datus par digitālo iespēju izmantošanu valsts iestāžu saziņā ar sabiedrību, klientu apkalpošanā, pakalpojumu nodrošināšanā, iestādes iekšējo procesu darbībā, starpiestāžu sadarbībā, atvērto datu pieejamībā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir noteikusi valsts pārvaldes e-indeksa brieduma līmeni 2021. gadā. Starp 114 pētījumā iesaistītajām iestādēm Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) ieņem augsto 10. vietu.
2021. gadā VAAD elektronizēja desmit pakalpojumus. Šobrīd klientu ērtībām pieejami jau 15 e-pakalpojumi visās VAAD darbības jomās, tajā skaitā pieteikšanās augšņu agroķīmiskajai izpētei, sēklaudzēšanas lauku apskatēm, fitosanitārā sertifikāta saņemšanai, reģistrācijai Lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas reģistrā un Profesionālo operatoru oficiālajā reģistrā, dažādu atļauju pieprasīšana un pārskatu iesniegšana. Arī 2022. gadā plānota vairāku esošo pakalpojumu elektronizācija un jaunu izveide.
“Esam gandarīti par augstajiem rezultātiem e-indeksa vērtējumā. Pēdējos gados lielu uzmanību esam pievērsuši gan iekšējo, gan ārējo procesu digitalizācijai, meklējuši risinājumus, lai iepriekšējos modeļus aizstātu ar modernākiem un ilgtspējīgiem biznesa procesiem, attīstot Kultūraugu uzraudzības valsts informācijas sistēmu. Vienlaikus domājam gan par darbinieku, gan klientu ērtībām, pilnveidojam un attīstām savus pakalpojumus klientiem pieejamākā un vienkāršākā formātā, veicam klientu apmierinātības aptaujas, izstrādājam pakalpojumu lietotāju ceļvežus, nekad neatsakām telefoniskas konsultācijas. Mūsu inspektori savā ikdienas darbā, veicot apsekojumus un uzraudzības pārbaudes, iepriekšējās papīra formas jau aizstājuši ar mobilajām lietotnēm. Pozitīvi, ka mūsu tīmekļvietne jau vairāk nekā gadu ir integrēta valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotajā platformā, kas pastāvīgi tiek pilnveidota un atbilst augstākajiem standartiem,” norāda VAAD direktors Vents Ezers.
E-indekss sniedz faktos balstītu novērtējumu, cik aktīvi un atbilstoši iestādes un pašvaldības izmanto mūsdienu informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un darbības prakses, lai pilnveidotu sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kā arī organizāciju darbības efektivitāti un draudzīgumu videi.
Plašāka informācija VARAM tīmekļvietnē.