Svētdien, 12.maijā jau trešo gadu pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā augu veselības diena.

Lai pievērstu pastiprinātu sabiedrības uzmanību augu veselības jautājumiem, aicinām visus augu draugus (agronomus, dārzkopjus, stādaudzētājus, sēklaudzētājus un ikvienu augu mīļotāju) savos sociālo tīklu kontos sūtīt sveicienus šajā dienā, ievietojot fotogrāfiju ar lapu “Sveicam Starptautiskajā augu veselības dienā” un pievienojot tēmturi #AuguVeselibasDiena.

Kā to izdarīt?

1.variants – izdrukājiet mūsu sagatavoto lapu un nofotografējieties ar to pie kāda skaista koka, puķes, krūma, siltumnīcā vai ar stādiem savā piemājas dobē u. tml. Foto ievietojiet savos sociālo tīklu kontos ar tēmturi #AuguVeselibasDiena.

2. variants – sagatavojiet savu sveicienu Starptautiskajā augu veselības dienā. Tas varētu būt bērnu zīmējums, video sveiciens vai kāds cits veids, kā pievērst uzmanību augu veselībai. Esiet radoši! Foto vai video ievietojiet savos sociālo tīklu kontos ar tēmturi #AuguVeselibasDiena.

Ja atzīmēsiet Valsts augu aizsardzības dienesta Facebook vai X/Twiter  vai Instagram kontu, mēs interesantāko sveicienu autoriem pasniegsim pārsteiguma balviņas.

Apvienoto Nāciju Organizācija 12. maiju pasludināja par Starptautisko augu veselības dienu, lai palielinātu izpratni par to, kā augu veselības aizsardzība var palīdzēt izbeigt badu, samazināt nabadzību, aizsargāt bioloģisko daudzveidību un vidi, kā arī veicināt ekonomisko attīstību. 

Gan mūsu, gan mūsu planētas veselība ir atkarīga no augiem. Augi veido 80% no pārtikas, ko mēs ēdam, un 98% no skābekļa, ko mēs elpojam, un tomēr tie ir apdraudēti. Katru gadu pasaulē augu kaitēkļu un slimību dēļ tiek zaudēti līdz 40% pārtikas ražas. 

Klimata pārmaiņas un cilvēka darbība maina ekosistēmas un bojā bioloģisko daudzveidību, vienlaikus radot jaunas nišas kaitēkļu attīstībai. Starptautiskie ceļojumi un tirdzniecība, kuras apjoms pēdējā desmitgadē ir trīskāršojies, arī izplata kaitēkļus un slimības. 

Starptautiskā augu veselības diena aicina ikvienu palielināt izpratni un rīkoties, lai saglabātu mūsu augu veselību un nodrošinātu pārtikas nekaitīgumu un drošu tirdzniecību ilgtspējīgas ekonomikas nodrošināšanai.

Plašāk FAO  un EPPO tīmekļvietnēs.