Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: info@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

Bioloģiskajiem lauksaimniekiem - ar 6. februāri sākusies individuālo atļauju izsniegšana!

Ar 6. februāri sākusies individuālo atļauju izsniegšana konvencionālas izcelsmes vasarāju labību, lopbarības augu un eļļas augu (sojai un baltajām sinepēm) sēklas materiāla izmantošanai bioloģiskajā lauksaimniecībā, ja audzētāji nevar iegūt pavairošanas materiālu, kas ražots ar bioloģiskās ražošanas metodi.

Informācija par pieejamo bioloģiskas izcelsmes sēklas vai sēklas kartupeļu pavairošanas materiālu pieejama Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD)  Kultūraugu uzraudzības valsts informācijas sistēmas (KUVIS) datu bāzē, kura pieejama VAAD mājaslapā www.vaad.gov.lv > Reģistri un saraksti > Bioloģiskā lauksaimniecība > Datu bāze par pieejamo bioloģiskās lauksaimniecības sēklas, sēklas kartupeļu pavairošanas materiālu.
 
Pēc šīs datu bāzes datiem tiek vērtēts pamatojums atļaujas saņemšanai. 
 
Kārtība, kādā notiek individuālo atļauju izsniegšana, nav mainījusies. Ar atļauju izsniegšanas kārtību var iepazīties VAAD mājaslapā www.vaad.gov.lv > Pakalpojumi > Bioloģiskajiem audzētājiem.
 
Pirms individuālās atļaujas pieprasīšanas:
  • Pārliecinieties, vai datu bāzē Jums nepieciešamajai sugai nav pieejams atbilstošs bioloģiskas izcelsmes sēklas vai veģetatīvais pavairojamais materiāls!
  • Pārliecinieties, vai Jums nepieciešamajai sugai šajā gadā jau nav piešķirta vispārējā atļauja (www.vaad.gov.lv sadaļā: Sākums > Reģistri un saraksti > Bioloģiskā lauksaimniecība.) Sarakstā minētajām sugām netiek izsniegta individuālā atļauja, kā arī valsts nodeva par vispārējo atļauju nav jāmaksā!
Dokumentus var iesniegt pa pastu vai personīgi VAAD Sēklu kontroles departamentā, VAAD reģionālajās nodaļās vai ar drošu elektronisko parakstu uz e-pastu info@vaad.gov.lv.

2019.02.14. 15:23:00


Atpakaļ