Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: info@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

Ministru prezidenta Pateicības rakstus pasniedz Gatim Galviņam un Viesturam Mūrmanim

Šodien, Latvijas 100. dzimšanas dienas priekšvakarā, Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD) apbalvojumus saņēma nozares profesionāļi.
Svinīgo pasākumu aizsāka ar to cilvēku godināšana, kas Latvijas valsts atjaunošanas pirmsākumos sniedza nenovērtējamu ieguldīju dienesta izveidē. VAAD direktore pasniedza Ministru prezidenta Pateicības rakstus ilggadējam VAAD direktoram Gatim Galviņam un ilggadējam Sēklu valsts inspekcijas priekšniekam Viesturam Mūrmanim.
.

...
Gatis Galviņš visu savu darba mūžu ir veltījis lauksaimniecībai – konkrēti augu aizsardzības attīstībai Latvijā. Pārejas posmā no padomju sistēmas uz Latvijas neatkarības atgūšanu, viņa vadībā panākta augu aizsardzības pasākumu metodiskā patstāvība, savs materiāli tehniskais nodrošinājums un budžeta finansējums. 1990. gadā ar lauksaimniecības ministra pavēli Galviņam tika uzdota Augu aizsardzības stacijas (šobrīd Valsts augu aizsardzības dienesta) izveide ar 78 štata vienībām. Pirmkārt, darbs sākās pie Augu aizsardzības likuma izstrādes, otrkārt, augu aizsardzības līdzekļu reģistrācijas kārtības. Nākamais solis – dalība Eiropas un Vidusjūras augu aizsardzības organizācijā (EPPO).
...
Viesturs Mūrmanis pēc profesijas un dzīves sajūtas ir agronoms. Kopš valsts atjaunošanas 10 gadus ir vadījis Sēklu valsts inspekciju. Pateicoties Mūrmaņa neatlaidībai un iniciatīvai, Latvijas Republikas Ministru kabinets 1996. gadā izdeva rīkojumu par iestāšanos Starptautiskajā Sēklu Kontroles Asociācijā (ISTA), līdz ar to sākts darbs pie Nacionālās sēklu kontroles laboratorijas izveidošanas starptautiskās akreditācijas iegūšanai.
Kaut gan Latvijas valsts tikai 2016. gada kļuvu par pilntiesīgu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalsti, pateicoties Mūrmaņa uzņēmībai, Sēklu shēmās ar Latviju kā pilntiesīgu organizācijas dalībnieku OECD rēķinās jau kopš 2000. gada.

 

2018.11.16. 17:39:00


Atpakaļ