Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: info@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

Lidostā “Rīga” notiks akcija “Nepakļauj riskam!”

Lidostā “Rīga” notiks akcija “Nepakļauj riskam!”

Pirmdien, 2018. gada 15. oktobrī, starptautiskās lidostas “Rīga” tranzītzonā no plkst. 10.30 līdz plkst. 12.30 notiks Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) informatīvās kampaņas “Nepakļauj riskam!” akcija.

Pasākumu atklās Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis. “Arvien biežāk rudens drēgnajā periodā mūsdienu ceļotājs atpūtai izvēlas siltās austrumu un dienvidu valstis, nereti pārvedot mājās kādu “zaļo suvenīru” – iepatikušos augu vai ziedu, augu sēklas vai dārzeni. Šāda rīcība augu veselības jomā arvien palielina jaunu augu karantīnas organismu ievešanas risku ne vien Latvijai, bet arī visai Eiropas Savienībai. Eiropas augiem un kokiem parasti nav ģenētiskās rezistences pret svešzemju kaitīgajiem organismiem, kuriem šeit bieži vien nav dabisku ienaidnieku. Svešzemju kaitīgo organismu ievešana Eiropā, tostarp Latvijā, var radīt nopietnu ekonomisku kaitējumu. Lai informētu ceļotājus par riskiem, jau vairākus gadus Eiropas un Vidusjūras valstu augu aizsardzības organizācijas (EPPO) dalībvalstis lidostās izvieto informatīvus materiālus un uzrunā ceļotājus”, komentē R.Arnītis.

Akcija lidostā “Rīga” notiks pirmo reizi, tās ietvaros VAAD darbinieki uzrunās ceļotājus, aicinot aplūkot kaitēkļus un augu slimības mikroskopā un piedalīties dažādās ar augu veselību saistītās interaktīvās aktivitātēs. Akcijas ietvaros ceļotāji lidostā “Rīga” varēs saņemt īpašas, pie bagāžas piestiprināmas, birkas ar kampaņas “Nepakļauj riskam!” simbolu -  sarkano čemodāniņu.

Informatīvā kampaņa veidota balstoties uz EPPO izstrādātiem materiāliem, un tās mērķis ir informēt ceļotājus par kaitēkļu un slimību izplatības riskiem, kādi pastāv, no citām klimatiskām zonām nelegāli ievedot valstī augus, sēklas, augļus, dārzeņus un ziedus.

Kampaņas ietvaros izstrādāts video.
Plašāka informācija par kampaņu: VAAD mājaslapā un EPPO mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Dace Ūdre, VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste,
67550949, 26425173, dace.udre@vaad.gov.lv
 

2018.10.11. 15:55:00


Atpakaļ