Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: pasts@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Lietotāju Palīdzība > Novērojumu Kopskata Ceļvedis

Kā atrast kulturaugu noverojumu rezultātus VAAD majaslapā

Lai Valsts augu aizsardzības dienesta mājaslapā atrastu Kultūraugu novērojumu rezultātus par kaitīgo organismu konstatēšanu, nepieciešams pirmās lapas lejas daļā redzamajā kartē izvēlēties jūsu interesējošu kultūraugu. Piemēram, ābeles. Šim nolūkam ar kursoru jāuzbrauc uz attiecīgā uzraksta un to jānospiež. Rezultātā tiek atlasīti visi šī kultūrauga novērojumi izvēlnes periodā. Ja vēlaties aplūkot novērojuma rezultātus par citu periodu, jums jāievada attiecīgie datumi "no" "līdz".

Ja vēlaties aplūkot konkrētās vietas novērojuma rezultātus, var rīkoties divējādi. Pirmais – uzspiežot uz novērojuma ikonas kartē. Lai atgrieztos sākotnējā skatā, jānospiež uz zaļo Latvijas kartes siluetu apakšējā kreisajā stūrī.

Otrais veids kur aplūkot konkrētos novērojuma rezultātus ir rezultātu tabula. Tabulā, kur redzams konstatētais kaitīgais organisms, ir ievietota saite uz datu bāzi „Kaitīgie organismi”. Šeit redzams konkrētā kaitīgā organisma attēls un apraksts.

Lai atrastu Latvijā reģistrēto augu aizsardzības līdzekļu sarakstu šī kaitīgā organisma ierobežošanai, jāuzspiež uz sarkanā aplī pārsvītrotā kukaiņa simbolu. Atveras datu bāze "Augu aizsardzības līdzekļi kaitīgo organismu ierobežošanai" ar jau aizpildītiem meklēšanas laukiem konkrētajam gadījumam.