Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: pasts@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

Latvijā izplatās laputis uz skujeņiem

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) vērš uzmanību uz šajā pavasarī aktuālu problēmu – laputu izplatību skujeņiem (priedēm, tūjām) piemājas dekoratīvajos stādījumos. Šobrīd no pārziemojušām olām jau ir izšķīlušās pieaugušās laputis, kas veido kolonijas uz skujeņu zariem, sūcot to sulu.

Līdz šim Latvijā skujeņu laputis nebija plaši izplatītas, bet ir pamatotas aizdomas, ka tās Latvijā iepriekšējā gadā ievestas ar stādāmo materiālu no citām Eiropas Savienības valstīm, kas veicinājis to plašo izplatību šogad.

Tādēļ VAAD aicina iedzīvotājus, iegādājoties stādus, uzmanību pievērst ne tikai to vizuālajam izskatam, bet arī to veselības stāvoklim, jo, iestādot ar kaitēkļiem invadētu vai slimību inficētu stādu savā piemājas dārzā, apdraudējums būs ne tikai pašu stādījumiem, bet arī savvaļas radniecīgo sugu kokiem un krūmiem, kas aug tuvākā apkārtnē. Stādu tirgotājus, savukārt, aicinām tirgot stādus atbilstoši fitosanitārajiem nosacījumiem - stādiem jābūt kvalitatīviem un tiem nedrīkst būt defektu, kas samazina stādu kvalitāti.

Ja tomēr dārzā laputis skujeņiem ir konstatētas, tad neliela auguma krūmiem tās ir iespējams likvidēt manuāli – mehāniski saspiežot, bet lielāka augu krūmiem un lielākās platībās, ja tās ir masveidā izplatījušās, var lietot Latvijā reģistrētos insekticīdus laputīm. Pirms augu aizsardzības līdzekļa lietošanas vienmēr izlasiet marķējumu un ievērojiet visas drošības prasības.

.

Informācijai pievienotas iedzīvotāju iesūtītās fotogrāfijas.

2020.05.14. 16:05:00


Atpakaļ