Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: info@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

Rīgā divas dienas notiek Baltijas un Ziemeļvalstu augu karantīnas laboratoriju ekspertu sanāksme

Šā gada 6. un 7. jūnijā 15 fitosanitāro laboratoriju eksperti no Somijas, Norvēģijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Polijas apmainās ar informāciju par reģionam nozīmīgākajiem augu karantīnas organismiem, to testēšanas metodikām, starplaboratoriju salīdzinošās testēšanas rezultātiem, kvalitātes sistēmas ieviešanu un citām ar nematoloģiju, entomoloģiju, mikoloģiju, virusoloģiju, bakterioloģiju un molekulāro bioloģiju saistītām lietām.

Sanāksmes pirmajā dienā eksperti klātienes ekskursijā iepazinās ar Valsts augu aizsardzības dienesta Nacionālās fitosanitārās laboratorijas darbu.

“Šī ir laba iespēja mūsu ekspertiem parādīt, ko esam paveikuši gada laikā, dalīties pieredzē kādus jaunus augu kaitīgos organismus esam konstatējuši, demonstrēt savas praktiskās iemaņas, kā arī noorganizēt salīdzinošo testēšanu uz vietas laboratorijā starp dažādu valstu ekspertiem”, komentē sanāksmes organizētāja Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Nacionālās fitosanitārās laboratorijas vadītāja Gunita Bokuma.

Baltijas un Ziemeļvalstu augu karantīnas laboratoriju ekspertu sanāksmes notiek katru gadu. VAAD Nacionālā fitosanitārā laboratorija šādu sanāksmi organizē jau trešo reizi.

2017. gadā sanāksmi organizēja Lietuvā.

Informāciju sagatavoja:
Dace Ūdre, VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 26425173
 

2018.06.07. 11:43:00


Atpakaļ