Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: info@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

VAAD aicina iedzīvotājus neiegādāties nereģistrētus augu aizsardzības līdzekļus

Pārbaudot operatīvo informāciju par nelegālu augu aizsardzības līdzekļu (AAL) tirdzniecību, Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) vairākos gadījumos Vidzemē, Zemgalē un Rīgā konstatējies nelegālu, Latvijā nereģistrētu AAL tirdzniecību. Visos gadījumos AAL izņemti no tirdzniecības, kopā 115 vienības, tostarp dažādi šķidrumi, pulveri un tabletes. Visos gadījumos ierosinātas administratīvā pārkāpuma lietas.

Nelegālie AAL, pārsvarā fungicīdi un insekticīdi, piedāvāti gan veikalā, gan tirgū, gan semināros, gan pie izplatītājiem “no rokas”. Tie fasēti mazos iepakojumos, kas ražoti Krievijā, Baltkrievijā un Polijā un lielākoties paredzēti mazdārziņu vajadzībām.

VAAD turpina pārbaudes visā Latvijas teritorijā.

Šodien, 31.maijā, lai pārrunātu sadarbību nelegālo AAL apkarošanā, VAAD direktore Kristīne Lifānova un direktores vietniece (galvenā inspektore) Alla Kalāne tiekas ar akciju sabiedrības "Rīgas Centrāltirgus" vadību.

Ja AAL nav reģistrēti Latvijā, tiem nav marķējuma latviešu valodā, tie nav pārbaudīti un nav paredzēti Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, var radīt vides piesārņojumu, nelabvēlīgu ietekmi gan uz apstrādātajām kultūrām, gan cilvēka veselībai.

Šādi AAL ir ļoti bīstami, VAAD aicina neiegādāties un nelietot Latvijā nereģistrētus AAL. Lūdzam iedzīvotājiem ziņot par konkrētiem gadījumiem pa VAAD uzticības tālruni 67550944.


Kopumā ES tirgū mēdz nonākt ap 10 % nelegālo AAL. Tie mēdz būt divējādi – kā zināmu kompāniju tirdzniecības markas viltojumi vai ES nereģistrēti AAL, kas ražoti lielākoties Ķīnā, Latvijas gadījumā – Krievijā, Baltkrievijā. Šādi līdzekļi satur nezināmas izcelsmes vielu kombinācijas, kuras nav apstiprinātas, tie tiek ražoti, lai iegūtu ātru peļņu, nedomājot par cilvēka veselību un vidi.

VAAD atgādina, ka par nelegālo AAL iegādi un lietošanu paredzēta administratīvā atbildība.

Informāciju sagatavoja:
Dace Ūdre, VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste,
tālr. 26425173, e-pasts: dace.udre@vaad.gov.lv
 

2018.05.31. 10:16:00


Atpakaļ