Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: info@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

Latvijā mācību vizītē atrodas četri Ukrainas augu aizsardzības speciālisti

No 14. līdz 18. maijam, ES Twinning projekta ietvaros, ar Latvijas augu aizsardzības pieredzi mācību vizītē iepzīstās četri Ukrainas Pārtikas nekaitīguma un patērētāju aizsardzības dienesta inspekcijas darbinieki.

Pārstāvji no Ukrainas Ļvovas, Nikolajevas apgabaliem un Kijevas, mācību vizītes laikā apmeklēja Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) laboratorijas, iepazinās ar VAAD nekarantīnas kaitīgo organismu monitoringa sistēmas informācijas tehnoloģijas risinājumiem, dokumentēšanu un monitoringa rezultātu izziņošanas sistēmu.

Ukrainas eksperti, kopā ar VAAD prognožu jomas speciālistiem, praktiski veica nekarantīnas organisma monitoringu graudaugu, rapša laukos un augļu dārzos vairākās vietās Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē.14.maijā eksperti apmeklēja stādaudzētavu “Baltezers”, 16.maijā SIA “Uzvaras lauks”, bet piektdien, 18.maijā plānota uzņēmuma “Getliņi EKO” un zemnieku saimniecības “Strēlnieki” apmeklējums.

Vizīte tiek realizēta Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instrumenta (ENPI) mērķsadarbības jeb Twinning projektu „Ukrainas tiesību aktu augu aizsardzības un augu veselības jomā tuvināšana ES tiesību aktiem un ar to saistīto kontroļu un laboratorijas pakalpojumu stiprināšana" ietvaros.

Plašāk par projektu: šeit.

Informāciju sagatavoja:
Dace Ūdre, VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste,
tālr. 26425173, e-pasts: dace.udre@vaad.gov.lv

2018.05.17. 15:17:00


Atpakaļ