Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: info@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

Noslēgušās Azerbaidžānas ekspertu mācības Nacionālajā fitosanitārajā laboratorijā

2017.gada 3.novembrī ar svinīgu sertifikātu pasniegšanu noslēdzās Azerbaidžānas Nacionālā augu aizsardzības dienesta un Laboratorijas ekspertu apmācības Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Nacionālajā fitosanitārajā laboratorijā (NFL).

Ekspertu mācības notika Apvienoto Nāciju Pārtikas un Lauksaimniecības organizācijas (FAO) projekta (Ref.: MTF/AZE/007/STF) ietvaros ar mērķi stiprināt Fitosanitāro inspekciju un diagnostiku Azerbaidžānā. Kopumā apmācīti astoņi eksperti, pirmie četri Azerbaidžānas eksperti mācību kursu apguva šā gada jūlijā, augustā, savukārt, vēl četri eksperti - oktobrī, novembrī.

Mācību kursi organizēti par Starptautiskās augu aizsardzības konvencijas (IPPC) Fitosanitāro pasākumu starptautiskajiem standartiem, par pareizu augu un augu produktu paraugu noņemšanu kaitīgo organismu diagnosticēšanai laboratorijā, kā arī par kaitīgo organismu (nematožu, kaitēkļu, baktēriju, vīrusu) laboratorisko testēšanu, dažādu diagnostikas metožu pielietošanu un kvalitātes vadības sistēmas ieviešanu laboratorijā.

Mācību laikā ar savu pieredzi augu kaitīgo organismu diagnosticēšanā un paraugu testēšanā dalījās NFL ekspertu kolektīvs. Azerbaidžānas ekspertiem notikušas arī  praktiskās nodarbības paraugu ņemšanā un noformēšanā ārpus laboratorijas.Informāciju sagatavoja:
Dace Ūdre, VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste,
tālr. 26425173, e-pasts: dace.udre@vaad.gov.lv

2017.11.03. 17:15:00


Atpakaļ