Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: info@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

Kosovas Fitosanitārā dienesta eksperti iepazīstas ar Latvijas pieredzi bakteriālās iedegas apkarošanā

No 17.jūlija līdz 21.jūlijam mācību vizītē Latvijā uzturās trīs Kosovas Fitosanitārā dienesta eksperti, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi bīstama augu karantīnas organisma bakteriālās iedegas (Erwinia amylovora) apkarošanā un izplatības ierobežošanā.

Vizīte notiek Eiropas komisijas divpusējās sadarbības stiprināšanas programmu TAIEX ietvaros, tās mērķis ir Kosovas ekspertu iepazīstināšana ar Latvijas likumdošanu, bakteriālās iedegas saimniekaugu apsekojumu plānošanas un pārbaužu sistēmu. Lai nodrošinātu praktisko zināšanu apguvi,  vizītes laikā kopīgi ar Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) inspektoriem paredzēti saimniecību un tirdzniecības vietu apmeklējumi, augu paraugu ņemšana iepriekšējos gados konstatētajos bakteriālās iedegas perēkļos, kā arī iepazīšanās ar VAAD Nacionālās fitosanitārās laboratorijas darbu paraugu testēšanā.

19.jūlijā Kososvas Fitosanitārā dienesta eksperti apmeklēs Latvijas lauksaimniecības universitātes Dārzkopības institūtu Dobelē.Bakteriālā iedega (Erwinia amylovora) ir augu karantīnas organisms, kas izraisa ļoti bīstamu augļkoku slimību. Šī slimība var izraisīt postījumus līdz pat 80 % apmērā no augļu dārza stādījumiem. Inficētais augs aiziet bojā. Baktērija piemērotos apstākļos ātri izplatās un ir grūti ierobežojama. Slimība izplatās ar kukaiņu starpniecību, ar lietu un vēju, ar inficētiem instrumentiem. Lielos attālumos tā izplatās ar stādāmo un potējamo materiālu, ar putnu starpniecību. Baktērija pārziemo inficētajos saimniekaugos. Baktērijas, saglabājušās raksturīgajās ķīļveida čūlās, ir primārais inficēšanās avots ziediem pavasarī. Inficēties ar bakteriālajām iedegām var ābeles, bumbieres, vilkābeles, pīlādži, klintenes, cidonijas, krūmcidonijas, korintes un ugunsērkšķi.

Informāciju sagatavoja:
Dace Ūdre, VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste,
Tālr. 26425173, e-pasts: dace.udre@vaad.gov.lv

2017.07.18. 11:06:00


Atpakaļ