Uzticības tālrunis 67550944
Adrese: Lielvārdes iela 36, Rīga LV-1006, tālr. 67027098, 67027406, e-pasts: info@vaad.gov.lv
A- A+ LV ENG Twitter Facebook Facebook

Meklēšana

Sākums > Ziņas

Ziņas

Informācija apzaļumotājiem

Šā gada 28.februārī Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) organizēja semināru apzaļumošanas uzņēmumu, pašvaldību un tirdzniecības vietu pārstāvjiem. Seminārā eksperti stāstīja par prasībām augu ievešanai tirdzniecībai un apzaļumošanai, par aktuālajiem augu karantīnas un kaitīgiem organismiem, kā arī par augu aizsardzības līdzekļu lietošanu sabiedriskajās vietās.

Semināru apmeklēja 52 dalībnieki, tajā sakitā 25 pašvaldību pārstāvji un 27 uzņēmumu, kas piedāvā apzaļumošanas un labiekārtošanas pakalpojumus, stādaudzētavu un tirdzniecības vietu pārstāvji. 

Prezentācijas:

Augu pases un to nepieciešamība augu ievešanai, izplatīšanai un iegādājoties stādus apzaļumošanai. Praktiskā informācija par augu ievešanu no ES valstīm, izplatīšanu Latvijā, prasībām rīkojot iepirkumus vai sagatavojot informāciju iepirkumiem. Jūlija Sebeļeva, VAAD Fitosanitārās uzraudzības daļas vecākā inspektore.

Aktuālie  augu karantīnas un citi bīstamie organismi dekoratīvajiem augiem. Agita Pence, VAAD Augu karantīnas departamenta direktora vietniece.

Augu  aizsardzības līdzekļu lietošana sabiedriskajās vietās. Inga Aizpura, VAAD Augu aizsardzības līdzekļu uzraudzības daļas vadītāja.

Aktuālie  augiem kaitīgie organismi, kas ietekmē augu kvalitāti dekoratīvajiem āra augiem un telpaugiem. Linda Būcēna, VAAD Integrētās augu aizsardzības daļas vecālā referente.

Konstatētās  neatbilstības tirdzniecības vietās. Jūlija Sebeļeva, VAAD Fitosanitārās uzraudzības daļas vecākā inspektore.

Informatīvie materiāli:

Augu pases. Kas jāzina pavairojamā materiāla audzētājiem un pircējiem.

Karantīnas organismi

Bīstams lapu koku kaitēklis - Āzijas ūsainis

Bakteriālā iedega - bīstama augļu koku slimība

Bīstams karantīnas organisms dekoratīvajiem augiem - tumšā gredzenpuve

Kas jāzina par augu aizsardzību apdzīvotās vietās

Informācija apzaļumošanas uzņēmumiem, kas izmanto fitosanitārajai kontrolei pakļautos augus. Augu pasē obligāti norādāmā informācija. Ģinšu un sugu saraksts, kuru stādu izmantošanai apzaļumošanā jābūt pievienotām augu pasēm.

  

Informāciju sagatavoja:
Dace Ūdre,
VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste,
tālr.26425173, dace.udre@vaad.gov.lv

2017.03.01. 13:04:00


Atpakaļ